Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği

Kısaca YARDIMELİ

Yardımeli Derneği; 2006 yılı Eylül ayından itibaren fizibilite çalışmalarına başlayan “Hayır Köprüsü” gönül erleri çeşitli sivil toplum kuruluşları, kardeş yardım kuruluşları ile istişare ve görüşmelerini Mart 2007’de tamamlayarak elli beş kurucu gönül insanının bir araya gelmesiyle YARDIMELİ olarak kuruluşunu tamamlamış oldu.

Veren el ile alan el arasında hayır köprüsü olan Yardımeli “Karnıyla Birlikte Kafasını ve Kalbini de Doyur” ilkesini kendisine şiar edinerek çalışmalarına başladı. Yardımeli Derneğinin temel kuruluş sebeplerden biri de “Hayır Kuşatıcı Olmalıdır” ilkesidir.

Kuruluşundan bugüne kadar bizleri yalnız bırakmayan binlerce bağışçısı ve gönüllüsüyle Anadolu’dan, Balkanlar’a, Asya’dan, Afrika’ya, Ortadoğu’dan Kafkaslara on binlerce aileye, eğitim, gıda, barınma ve para yardımı ulaştırmış ve ulaştırmaya da devam etmektedir.

Ülkemizin dört bir yanında, Filistin-Gazze ve Filistin mülteci kampları, Arakan mülteci kampları, Somali, Sudan, Suriye, Pakistan, Etiyopya (Habeşistan) ve daha birçok ülkede ve bölgede yürüttüğü yardım çalışmalarıyla kapsamlı hizmet sunmanın gayreti içerisindedir.

YARDIMELİ DERNEĞİ, 30.11.2012 tarih ve 2012-4030 nolu Bakanlar Kurulu kararıyla Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün onayıyla Kamu Yararına Çalışan Dernek Statüsü kazanmıştır. 

YARDIMELİ  ULUSLAR ARASI İNSANİ YARDIM DERNEĞİ

Merkez: Yeşilova Mh. Akdeniz Cad. No:2 Küçükçekmece İstanbul -Türkiye

Tel : +90 2125414800 Fax : +90 2125419200

E-mail : yardimeli@yardimeli.org.tr

Facebook: www.facebook.com/yardimeli

Twitter: www.twitter.com/yardimeli

İnstagram : www.instagram.com/yardimeli