Akabe Kültür ve Eğitim Vakfı (AKEV)

Akabe, 1990 yılı İtibariyle vakıf hüviyetini alarak faaliyetlerini resmi bir zeminde sürdürmeye başladı. 2005 yılında Akabe gönüllülerinin öncülüğünde “Hilal Televizyonu” kuruldu. ‘Ekrana Gelen İyi Fikir’ sloganıyla çıkış yapan ve her ne koşulda olursa olsun temiz ekran ilkesinden vazgeçmeyen Hilal Televizyonu ‘insanlık adına yeni ve daha iyi bir senaryonun yazılmasına katkıda bulunmak için’ yayınına devam ediyor.

2007 yılında yine Akabe gönüllülerinin öncülüğünde “Yardımeli Derneği kuruldu. ‘İhtiyaçtan Doğan Bir Şefkat Hareketi’ sloganıyla yola çıkan dernek, “Veren El ile Alan El Arasında Hayır Köprüsü” oldu. Yardımeli “Karnıyla Birlikte Kafasını ve Kalbini de Doyur” ilkesini kendisine şiar edinerek çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

2008 yılında yine Akabe camiasının öncülüğünde “Kur’an’i Hayat Dergisi” kuruldu. Kur’an’i hayat yayın ilkelerinden taviz vermeden, iki ayda bir olmak üzere yayın hayatına düzenli devam etmektedir.

2012 yılına gelindiğinde, insanlara Kur’an’ın mesajını doğru bir şekilde iletebilmek amacıyla “Kur’an Halkaları” projesi hayat buldu. Kur’an Halkaları Akabe’nin yetiştirdiği gönüllülerin öncülüğünde çalışmalarına devam etmektedir.

Vakfımızın faaliyetleri ve projeleri gönüllülerimizin gayretleriyle her geçen gün artarak devam etmektedir.