Sefire-i Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği

SEFİRE-İ ÂLEM ULUSLARARASI ÖĞRENCİ DERNEĞİ

Sefire-i Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği, dünyanın değişik ülkelerinden gelerek Türkiye’de okuyan misafir öğrencilerle, geleneksel misafirperverlik anlayışımızın gereği olarak ilgilenmek ve onlara rehberlik yapmak amacıyla kurulmuştur.

Sefire-i Âlem, kültürlerarası alışverişi sağlarken, toplumların yakınlaşması ve farklılıkların zenginlik olarak korunması düşüncesiyle hareket eder. Bu bağlamda diğer ülkeleri tanımak, bu ülkelerin sosyal ve siyasi yapıları hakkında araştırmalar yapmak üzere öğrencilere bir ortam oluşturur. Bu çalışmalarla elde edilen verileri derler, arşivler ve kamuoyuyla paylaşır. Eğitimle ve öğretimle ilgili çalışmalar yapar, telif ve tercüme eserler yayınlar ya da yayınlanmasına yardımcı olur. Eğitim ve öğretimle ilgili aksaklıkları belirler, çözüm önerileri sunar. Mezkûr konularla ilgili bir bilgi bankasının kurulmasını sağlar. Yurt dışından ülkemize eğitim için gelen, ülkemiz genelinde eğitime devam eden öğrencilerin eğitimine maddi ve manevi katkıda bulunur.

MİSYONUMUZ

-  Eğitim almak için yurt dışından ülkemize gelen üniversite öğrencilerine ev sahipliği yapmak,
-  Öğrencilerimizin eğitim ve öğretim hayatları boyunca karşılaşabilecekleri maddi ve manevi ihtiyaçlarının çözümüne ortak olmak.
Derneğimiz ayrıca;

-  Evrensel kardeşlik bilincine sahip,
-  Ülkesinin ihtiyaçlarının ve durumunun farkında olan,
-  Modern dünyayı ve dünya sistemini tanıyan,
-  Ufku açık,
-  Organizasyon kabiliyeti yüksek,
-  Yeryüzünde iyiliği yaygınlaştırmaya ve adaleti hâkim kılmaya yönelik çalışan nesiller yetiştirmeyi hedeflemektedir.